Wszyscy wiemy, że ludzie są niebezpieczni dla zwierząt leśnych, takich jak niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta. Czasami człowiek może przypadkowo potrącić dzikie zwierzę, ale nikt nie chce być kolejną ofiarą rannego niedźwiedzia.

Jak więc można uzyskać odszkodowanie za utratę życia lub obrażenia?

Można ubiegać się o odszkodowanie od rządu, ale jest to długi proces i czasami nie można go otrzymać. Odszkodowanie zostanie obliczone zgodnie z prawem, a jego wysokość zostanie Ci przyznana przez rząd.

Rząd przyznaje odszkodowanie osobom, które straciły życie lub doznały obrażeń w wypadku. Rodzinom zmarłych i rannych przyznawane są specjalne odszkodowania.

Jeśli stracisz życie w wypadku, otrzymasz 50 000 USD jako odszkodowanie. Podobnie, jeśli doznasz obrażeń i nie będziesz mógł pracować przez 2 lata, otrzymasz 300 000 USD jako odszkodowanie.

Możesz również otrzymać odszkodowanie za koszty leczenia, jeśli będziesz hospitalizowany przez co najmniej 3 miesiące. Jeśli stracisz wzrok w jednym oku, otrzymasz taką samą kwotę jak odszkodowanie za utratę oka.

Jeśli jednak jesteś ofiarą przestępstwa, otrzymasz wyższe odszkodowanie. Minimalne odszkodowanie za przestępstwo wynosi 75 000 USD. Możesz również otrzymać podwójne odszkodowanie, jeśli przestępcą jest człowiek. Jeśli osoba wyrządzi szkodę na Twojej posesji, otrzymasz 25 000 USD jako odszkodowanie.

Jeśli jednak szkoda jest mniejsza niż 100 USD, otrzymasz tylko 10 000 USD.

Więcej pieniędzy otrzymasz, jeśli padłeś ofiarą zaniedbania lub nieumyślnego spowodowania śmierci. Większe odszkodowanie otrzymasz również, jeśli druga osoba była karana.

Wnioski:

Podsumowując, istnieją pewne rodzaje szkód, które mogą być pokryte przez rząd. Można złożyć wniosek i poprosić o odszkodowanie. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz otrzymać odszkodowanie, czy nie, możesz skonsultować się z prawnikiem.