Czy słyszałeś kiedyś o utracie składek ubezpieczeniowych? Wiem, że być może myślisz o kwocie składki, którą zapłaciłeś za ubezpieczenie.

W dzisiejszych czasach firmy ubezpieczeniowe stosują politykę naliczania wyższych składek po wypadku samochodowym. W przypadku kolizji trzeba będzie zapłacić wyższą kwotę firmie ubezpieczeniowej, dlatego większość kierowców stara się unikać kolizji.

Jeśli jesteś osobą, która od dłuższego czasu jest ubezpieczona w tej samej firmie ubezpieczeniowej, możesz zadać sobie pytanie: jak można stracić składkę ubezpieczeniową? Oto niektóre z tych powodów:

Utrata zniżek

Czasami przy zakupie nowego pojazdu oferowana jest zniżka, ale jeśli masz stary pojazd, firma ubezpieczeniowa nalicza wyższą składkę. Dlatego przed zakupem nowego samochodu należy zapoznać się z ofertą ubezpieczeniową.

Nieopłacenie składki

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wysokości składki rocznej i jest uzależniona od czynnika ryzyka. Jeśli więc nie zapłacisz składki, firma ubezpieczeniowa podniesie jej wysokość.

Podwyższenie wieku

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wieku kierowcy. Jeśli masz więcej niż 25 lat, firma ubezpieczeniowa naliczy wyższą składkę.

Wnioski:

Oto cztery najważniejsze powody, które powodują wzrost składki ubezpieczeniowej. Jeśli masz do czynienia z którymś z tych problemów, skonsultuj się z ekspertem.