Akademia Bezpiecznej Jazdy – w jaki sposób można z niej skorzystać?

Stłuczki, wypadki i awarie – to nie sytuacje, na które jesteśmy gotowi zaraz po kursie prawa jazdy. Jednak każdy kierowca powinien wiedzieć, jak uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń oraz co zrobić, gdy już dojdzie do stresującej sytuacji. Z tego powodu Aviva już kilka lat temu stworzyła dla swoich klientów możliwość darmowego skorzystania z Akademii Bezpiecznej Jazdy po kolizji – zdobyta podczas szkolenia wiedza przyda się każdemu kierowcy, również temu bardziej doświadczonemu. 

Czym jest Akademia Bezpiecznej Jazdy?

Ubezpieczenie Akademia Bezpiecznej Jazdy umożliwia odbycie lekcji nauki jazdy w trudnych warunkach. Oferta jest dostępna dla kierowców, którzy wykupili ubezpieczenie samochodu w Avivie i przytrafiła im się stłuczka. W takim przypadku, w ciągu 14 dni od zdarzenia, można umówić się na całodniową naukę jazdy w poślizgu.

Jako posiadacz polisy OC lub pakietu OC/AC nie ponosisz żadnych kosztów (no może poza kosztami dojazdu na kurs i powrotu z kursu). Szkoła Bezpiecznej Jazdy ma na celu edukację kierowców, aby każdy uczestnik ruchu drogowego mógł czuć się bezpiecznie.

Ubezpieczenie rozszerzone o kurs jazdy w trudnych warunkach drogowych obejmuje:

  • organizację i stuprocentowe pokrycie kosztów całodniowych zajęć na specjalnie skonstruowanym, profesjonalnym torze treningowym,
  • naukę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy,
  • ćwiczenia z techniki panowania nad pojazdem w poślizgu i przy niskiej przyczepności opon,
  • możliwość wymiany jednodniowego kursu trudnej jazdy na 6 godzin nauki jazdy po mieście.
Akademia Bezpiecznej Jazdy

Nauka jazdy w trudnych warunkach – korzyści

Akademia Bezpiecznej Jazdy powstała z myślą o poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach i ograniczeniu liczby wypadków i kolizji. Zapisując się na całodniowy kurs jazdy w trudnych warunkach, dbasz o przyszłe bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i innych uczestników ruchu. Jednocześnie zmniejszasz ryzyko ponownego wypadku oraz zwiększasz pewność siebie za kierownicą, co jest także ważnym czynnikiem odpowiedzialnej jazdy.

Z kursu mogą skorzystać osoby młode i niedoświadczone, poszkodowani oraz sprawcy wypadku, do którego doszło w czasie trwania umowy OC w Avivie. Z kursu mogą skorzystać także kierowcy z dłuższym stażem, którzy być może chcą odświeżyć sobie zasady postępowania w stresujących sytuacjach na mokrej lub oblodzonej drodze.

Bez względu na to, jak przebiegła stłuczka z Twoim udziałem, polecamy skorzystanie z bezpłatnej lekcji w ramach oferty Avivy, która pozwoli Ci poczuć się pewniej za kierownicą.

Kiedy można skorzystać z darmowej lekcji?

Szkoła Bezpiecznej Jazdy przysługuje Ci, gdy masz wykupione ubezpieczenie OC lub OC/AC w Avivie. Jeśli takiej polisy nie masz, możesz łatwo poznać jej cenę za pomocą serwisu MojaAviva. Aby tego dokonać, zaloguj się do MojejAvivy i wypełnij formularz. Obliczając składkę i kupując ubezpieczenie przez MojąAvivę, automatycznie zostanie naliczona specjalna 5% zniżka.

Ze szkolenia możesz skorzystać, gdy spowodujesz wypadek lub kolizję albo jeżeli to Ty jesteś osobą poszkodowaną w wypadku. W obu przypadkach masz dokładnie 14 dni od daty zdarzenia na zapisanie się do Szkoły Bezpiecznej Jazdy i umówienie się na kurs. Wystarczy, że podczas zgłaszania zaistniałej na drodze szkody, zakomunikujesz chęć udziału w szkoleniu, wówczas Aviva połączy Cię z operatorem tej usługi, a Ty umówisz się na dogodny termin kursu. Możesz skorzystać z tej usługi jeden raz w ciągu trwania okresu ochrony. Akademia Bezpiecznej Jazdy w Avivie działa na terenie całej Polski, w większości dużych miast.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *