O EHDI

12250277_10206456094774370_629595627_o

Ehdi Mars jest pisarką, która nigdy nie miała odwagi pisać. Przekroczywszy jednak pewną barierę wiekową zrozumiała, że nigdy nie ma lepszego czasu niż rozpoczęcie czegoś TERAZ. Nie ma za wcześnie, nie ma za późno. Zawsze jest dobry czas aby coś zacząć.

Dopóki byłam młodą dziewczynką, a później nastolatką pisanie było dla mnie pewną ucieczką, wentylem bezpieczeństwa i oazą spokoju. Kochałam te momenty kiedy byłam sam na sam ze swoją maszyną do pisania. Często bolały mnie palce ale słowa nie przestawały płynąć.

Byłam dzieckiem pokolenia, któremu wszystkiego brakowało. Ciężko było kupić dobry papier, zeszyt czy pióro. Do dziś pamiętam tą niesamowitą ekscytację kiedy w jednym z papierniczych rzucili chińskie pióra. Przez całą drogę serce waliło mi jak młot, bo bałam się, że wykupią mi te cudowności zanim dojadę tam z pieniędzmi. Uspokoiłam się dopiero kiedy wzięłam do ręki swoje własne chińskie pióro.

Obcowanie z papierem zawsze sprawiało mi olbrzymią przyjemność i tak pozostało do dziś. Pomimo ery komputerów, smartfonów i tabletów ja nadal mam olbrzymią frajdę gdy poszukuję nowych notesów czy sprzętów, które ułatwiają pisanie. Zawsze mam w torebce notes i pióro. Nigdy nie ma złego czasu aby zrobić sobie notatki. W pociągu, w kawiarni, na parkanie przed sklepem, tam właśnie w moim notesie powstawały czasem pełne rozdziały moich powieści.

Nigdy jednak nie wydawały mi się wystarczająco dobre, wystarczająco perfekcyjne aby pokazać je światu. Teraz jednak nastał ten czas kiedy Ehdi pytając siebie o to kim jest po raz pierwszy przyznała, że jest pisarką. Nie ma na to lepszego momentu niż właśnie TERAZ.