Gdzie ci mężczyźni … ???

Gdzie ci mężczyźni … ???

Jest piękny dzień. Znamy się od jakiegoś czasu. Spotykamy się na spacerze, zupełnie niezobowiązująco. Nie zamykają nam się twarze, rozmawiamy i czas płynie nieubłaganie szybko. Po pewnym czasie on zaczyna się martwić, że może być mi zimno. Czuję się zaopiekowana i zainteresowana. Patrzę na niego coraz bardziej łaskawym okiem. W sumie jest nawet przystojny. Jest wysoki, dobrze ubrany i ku mojej radości nie ma brody.

Przez skórę czuję jednak, że coś chyba jednak jest z nim nie tak. W końcu takie egzemplarze nie zdarzają się tak po prostu na ulicy. Takie modele są na wyczerpaniu serii i trzeba o nie walczyć pazurami albo czekać miesiącami na zamówienie bez gwarancji dostawy.

 

Siedzimy ciesząc się z ładnej pogody i wtedy przychodzi mi do głowy jedna myśl – pewnie jest zajęty. Delikatnie naprowadzam rozmowę na odpowiednie tory. W końcu niedawno zaczął mówić o pewnych rzeczach w liczbie mnogiej. Jestem już pewna, a on właśnie w tej chwili wpada na cudowny pomysł abym poznała …. jego chłopaka !

 

Wiecie jaki jest problem z przystojnymi, inteligentnymi, miłymi i fajnymi facetami ? No właśnie każdy z nich ma już swojego chłopaka ! Ta historia powyżej jest historią zmyśloną ale obserwując moich kolegów gejów zaczynam się zastanawiać co się dzieje z heterykami i czy „prawdziwe chłopki” nie powinni iść do tych drugich na odpowiednie kursy ?

 

Gdzie ci mężczyźni ? Prawdziwi tacy ? Gdzie te chłopy ?

 

Jest kolejny letni dzień. Jadę na spacer z moim psem na pokładzie. Zatrzymuję się przed światłami i wtedy czuję, że na pasie obok coś się dzieje. Facet na siedzeniu pasażera rzuca mi zalotne spojrzenie, jednocześnie głęboko zaciągając się papierosem. Jego ręka opada w dół przez w pełni otwarte okno. Wtedy mężczyzna zaczyna charczeć i spluwa tak sprawnie, że jego plwocina spada prawie na moje auto.

 

Przez ten cały czas uwierzcie mi Pan patrzy na mnie zalotnie, a przecież ani on ani ja nie jesteśmy podlotkami. Przez chwilę Pan konwersuje z kumplem kierowcą i wtedy dochodzi do mnie już dźwięk głośnej muzyki, a Pan zaczyna poruszać się rytmicznie.

 

Nawet nie wiecie jak cieszyłam się kiedy w końcu zapaliło się zielone światło. Ta historia niestety jest prawdziwa i nawet nie przekoloryzowana.

 

Problemy z bliskością ?

 

Większość znanych mi heteroseksualnych mężczyzn ma poważne problemy z bliskością. Oni albo nie potrafią być w ogóle w związku, w którym mogą się zaangażować albo wiążą się z wyobrażeniami kobiet i zwalczają ich prawdziwe ja gdy tylko zaczyna się ujawnić. Jak rozpoznać problem z bliskością ?

 

 • fizyczność – osobie z problemem trudno jest wytrzymać w bliskim kontakcie fizycznym z drugą osobą. W zależności od stopnia problemu facet może wytrzymać z partnerką albo maksymalnie kilka dni, albo nie jest w stanie u niej w ogóle spędzić nocy.
 • niewidzialna – dla wielu mężczyzn prawdziwa kobieta jest niewidzialna. Oni nie słuchają i nie widzą. Na początku związku czynią jakieś założenia, a później próbują „zmusić” partnerkę do tego aby stała się kimś innym.
 • egocentryzm – niestety egocentryzm pojawia się często u wielu facetów, którzy mają problemy z bliskością. Taki facet widzi wszystko przez pryzmat własnego ja. Ma zaburzone poczucie empatii, nie umie się opiekować partnerką i dba wyłącznie o własne dobro. W zaawansowanych przypadkach mamy do czynienia z narcyzmem.
 • uciekam – problem z bliskością często powoduje konieczność ucieczki gdy sytuacja zaczyna się robić zbyt gęsta. Wychodzenie z domu podczas kłótni z partnerem, nerwowe sprzątanie podczas rozmowy, brak kontaktu wzrokowego to wszystko elementy, które wskazują na brak bliskości.
 • czekając na olśnienie – wielu mężczyzn po prostu uważa, że pewnego dnia ich olśni i już będzie cudownie. Jednak każdy związek wymaga pracy i prawdziwej bliskości, inaczej nie zadziała. Spotkałam w życiu wielu mężczyzn, którzy nie słuchają, nie obserwują, a jedynie czekają aż zabiją im dzwony oznajmujące ten cudowny, jedyny i fantastyczny związek. Nawet kiedy te dzwony zabiją to później dla tych mężczyzn i tak przyjdzie rozczarowanie…. no bo wcześniej czy później przyjdzie facetowi obcować z prawdziwą kobietą … a to już jest niewykonalne.

 

spotkajmy się online

 

Obserwowałam ostatnio wszelkiego rodzaju formy damsko – męskich kontaktów i z przykrością stwierdzam, ze cały randkowy biznes przeniósł się do Internetów. Już nie ma zwykłej kawy z kolegą, jakiejś normalności. Teraz mamy tindery, sympatie i inne snapczaty.

 

Panowie stają się tak uzależnieni od klikania coraz to nowych kobiet, że nie mają czasu zatrzymać się nawet na chwilę aby z daną kobietą porozmawiać. No tu ma nieco krzywą fotkę, powiedziała (raczej napisała) jedno zdanie i chyba głupie było – lecę dalej.

 

Straszne to powiem Wam i mam odruch wymiotny na te onlajnowe kontakty. Błagam Was zatrzymajmy się na chwilę i zacznijmy ze sobą rozmawiać. Przecież nie zawsze jak uśmiechasz się do faceta to musisz iść z nim natychmiast na kolacje albo co gorsza do łóżka. Błagam wyleźmy z tych internetów do ludzi.

 

Ostatnio spotkałam pewnego Irlandczyka, który był w Polsce pierwszy raz i był strasznie zdzwiony, że poszedł wieczorem sam do knajpy i nikt go nie zaczepił. Poszedł sobie na starówkę pewnego dużego polskiego miasta i nadal nic. Stwierdziłam, ze dobrze, że nie przyjechał do Warszawy bo tutaj jak się uśmiechasz do drugiego człowieka to a) jesteś wariatem, b) na pewno zboczeniec, c) dziwny jakiś będę trzymać się z daleka.

 

No i nadal nie wiem gdzie te chłopy ale mam wrażenie, że na pewno nie w Internetach ;).

 

Buziaki

 

Ehdi

Świat według Ehdi

#faceci#randki
Written by Ehdi Mars
 • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

  To kiedy idziemy razem na kawę i plotki?:)

  • http://ehdiblog.pl/ Ehdi Mars

   Kochana ja jestem zwarta i gotowa 😉

   • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

    To zapraszam do Nowego Sącza;)

    • http://ehdiblog.pl/ Ehdi Mars

     Eeee to ja zapraszam do solycy 😉 w końcu zawsze można też odwiedzić 😉 a jak będę w Nowym Sączu to się od razu wpraszam :D.

     • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

      Jak będziesz w promieniu 200 kilometrów to też daj znać, dojade do Ciebie;)

 • http://irydowy.com/ Przemek Kasprzykowski

  Faceci mają przeważnie problem ze zwracaniem uwagi. Obejrzyj sobie to, jeśli masz trochę więcej czasu. Jeśli masz trochę mniej czasu, to możesz obejrzeć fragment od 9:14, ale polecam całość.

  • http://ehdiblog.pl/ Ehdi Mars

   Powiem Ci tak obejrzałam cały !!! No ale to, że podmienili im laski i kolesie się zupełnie nie zorientowali to masakra :(.

 • http://www.mojasztukoteka.pl/ Monika Dudzik

  Też sobie często zadaję te pytanie… Nie wiem, chyba coś w tym rzeczywiście jest, że homoseksulani faceci mają mniej kłopotów z wyrażaniem swoich uczuć wobec partnerów – znam wiele takich osób. Kwestia wrażliwości? Pojęcia nie mam. A czytając o facetach hetro, odniosłam wrażenie, że czytam o czymś, co znam niestety z własnego podwórka… Ech.