5 powodów dla których kobiety nie mogą znaleźć fajnego faceta.  

5 powodów dla których kobiety nie mogą znaleźć fajnego faceta.  

Żyjemy w czasach gdzie trzeba wszystko szybko, wygodnie i poręcznie. Przestaliśmy ze sobą rozmawiać. Ukrywamy się za ekranami komputerów, smartfonów i innych gadżetów. Teraz łatwiej poznać sąsiada spod piątki na tinderze niż podczas zakupów w lokalnym spożywczaku. Od jakiegoś czasu poszukujesz już faceta, masz konto na jednym lub kilku portalach randkowych, ciągle zastanawiasz się co jeszcze możesz zrobić aby książę zajechał do ciebie w karocy. Jednak z reguły spotykasz samych poprańców, z którymi ciężko jest się umówić nawet na drugą randkę. Przyglądasz się sobie i nie rozumiesz. Wszystko masz na miejscu, masz też dobrą pracę, wykształcenie… to ten świat jest porąbany, tobie nic nie dolega, po prostu faceci są jacyś tacy nie do końca.

Continue reading →

Powody przez które nie potrafimy kochać.

Powody przez które nie potrafimy kochać.

Mój tekst powstał zainspirowany wcześniejszym wpisem Dagi o podobnym  tytule i choć zgadzam się z tym co napisała Daga to jednak uważam, że temat nie jest prosty i ma wiele wymiarów. Nie potrafiłam odpuścić, bo ten konkretny temat jest dla mnie wyjątkowo ważny. Czasem zupełnie nie rozumiemy dlaczego rozpada się nasz związek, nie potrafimy też pojąć dlaczego sami odchodzimy. Spędzamy wiele godzin na rozmowach z partnerem, a nadal mamy wrażenie, że mówimy po chińsku, a nasza druga połowa po mandaryńsku. Niby wszystko gra … niby się kochamy … ale jednak nie jest tak jak w bajce. Dlaczego nasz partner nie potrafi nas kochać tak jakbyśmy chcieli ? Z reguły nam wydaje się, że my kochamy bezgranicznie tylko ta druga strona ma problem, ale czy na pewno ?

Continue reading →

Po prostu seks i wódka.

Po prostu seks i wódka.

Czasem zdarza się w życiu tak, że na studiach czy jeszcze w liceum poznajesz miłość swojego życia i później prowadzisz już spokojne i uporządkowane życie w krainie wiecznej szczęśliwości. Zdarzają się jednak dość częste przypadki, że jak to śpiewały moje koleżanki z medycyny „czwarty rok mija, a ja niczyja”. No i nawet pomimo przyśpiewek robisz magisterkę, a miłość nijak się nie trafia. Mówisz sobie… trudno … walić to. Robisz karierę, dobrze zarabiasz i prowadzisz prawdziwie udane singielskie życie. W głębi duszy jednak marzysz aby nie wracać codziennie do pustego domu ale ciągle nie trafiasz na faceta, który choćby jest średnio normalny.

Continue reading →

Kiedy mówisz facetowi spadaj !

Kiedy mówisz facetowi spadaj !

Mam dziś wyjątkowo dobry humor choć pogoda za oknem najbardziej nastraja do tego aby podciąć sobie żyły. Wchodzę do ciepłego, przytulnego wnętrza. Dziewczyny już są i pogrążone w rozmowie, sączą grzańca. Ola jak zwykle przyszła na babskie pogaduchy z Marcinem, swoim facetem. Wszystkie go jednak bardzo lubimy wiec jego obecność nam nie przeszkadza. Gdy tylko mnie zauważają zrywają się na równe nogi. Całujemy się na przywitanie, czuję od nich zapach goździków i cynamonu. Wyraźnie cieszy ich moja obecność. Nawet Marcin oświadcza, że się za mną stęsknił. To miłe nie powiem.

Continue reading →

Dla dobra dzieci…. i co ludzie powiedzą ?

Dla dobra dzieci…. i co ludzie powiedzą ?

 

Matka

Był zwykły dzień. Zapaliła papierosa i wyjrzała przez okno. Była cholernie zła. On znowu tam leżał na kanapie w salonie i chrapał jak stary cap. Czasem miała ochotę dosypać mu jakiejś trutki do jedzenia. Szczerze go nienawidziła z całego serca. Nie mogła nigdy od niego odejść. No bo jakby to wyglądało ? No i co powiedziałby dzieci ? Nagle usłyszała, że chrapanie się urwało, a on jakby zaczął się dławić. Postanowiła przymknąć drzwi od kuchni i odpaliła kolejnego papierosa. Siedziała w zadumie chyba jakieś pół godziny. W końcu zdziwiła ją dziwna cisza panująca w mieszkaniu. Słyszała tylko terkotanie zegara ale zupełnie nie słyszała JEGO. Po cichu przeszła do salonu, ON nadal leżał na kanapie. Coś jej jednak w tym wszystkim nie pasowało. Dotknęła jego głowy, był zimny …. ON nie żył, umarł….

Continue reading →

Facet to świnia ?

Facet to świnia ?

Po moim tekście o cichej przemocy oraz o grubym Marianie dostałam sporo maili. Dowiedziałam się z nich między innymi, że … jestem wstrętną, sfrustrowaną, babą, która nienawidzi mężczyzn. Oczywiście hejtu było bardzo mało bo reakcje były w większości pozytywne ale nie powiem rozbawiło mnie to ;). No bo przecież Ehdi to samotna, podstarzała baba, która facetów po prostu nęka, bo nikt je nie chce … więc kto by się tam przejmował tym co ona ma do powiedzenia ;). Dlatego idąc za ciosem opowiem Wam czego Ehdi w facetach nie lubi, a gdy już lubi wyjątkowo, to co może ją zakręcić ;).

Continue reading →

Dlaczego warto czekać na księcia na białym koniu ?

Dlaczego warto czekać na księcia na białym koniu ?

Masz już swoje lata, skończyłaś dobrą szkołę, masz fajną pracę generalnie niczego Ci za bardzo w życiu nie brakuje. No może poza jednym… rodzice wciąż Ci wmawiają, że to lipa, że jesteś sama. To już czas aby się za kimś rozejrzeć i nie ma co czekać na nie wiadomo co, bo pewnie zbyt wymagająca jesteś. Znajomi w akcie desperacji podsuwają Ci Marka, który ponoć nie jest taki zły ale w Tobie nie budzi żadnych emocji. Czekasz ale księcia nie ma… Powoli zaczynasz się zastanawiać czy może koń zachorował ? Sprawdzasz okoliczne lecznice ale niestety księcia nadal brak. Dochodzisz do wniosku, że może wszyscy mają rację i robisz to co Twoim zdaniem powinnaś ….

Continue reading →

Letnia historia #5 czyli onlajnowe randkowanie ;)

Letnia historia #5 czyli onlajnowe randkowanie ;)

Letnia historia powraca.. jeśli jeszcze nie miałeś okazji poznać dziewczyn to zapraszam tutaj (i na kolejne odcinki tu, tu i tu), a pozostałych zapraszam na tekst ;).

******

Dziewczyny dawno się nie widziały. Rzuciły się w wir pracy i w ostatnie dni lata nawet nie bardzo wiedziały na jakim świecie żyją. Angela przepadła w swojej codzienności, a Mona jak zwykle piłowała paznokcie na ganku luksusowej willi Wieśka. Karo nadal nie ustaliła czy Justa przypadkiem nie zeszła się znowu z Misiem ale biorąc pod uwagę, że przyjaciółka raczej nie lewitowała nad ziemią ani też nie spadała na glebę można się było domyślać, że u niej wszystko ok.

Continue reading →

Jak zatrzymać przy sobie faceta ?

Jak zatrzymać przy sobie faceta ?

Dziś w internetach zobaczyłam pewien mem… dziewczyna dziękuje swojej babci za to, że sprzedała jej najlepszą życiową mądrość albowiem aby zatrzymać faceta musi on mieć codziennie pełny żołądek i opróżnione jądra. Pod memem była cała masa komentarzy jakie to prawdziwe i takie tam, a mnie zachciało się po prostu rzygać. Ten mem to nie wyjątek jest tego w internetach cała masa, a ja się zapytuje dlaczego pozwalamy się sprowadzać do takiego poziomu ? Narzekamy, że faceci obecnego pokolenia to pizdy, a same im to tak naprawdę robimy.

Continue reading →

Dlaczego Marian się zmienił ???

Dlaczego Marian się zmienił ???

Dokładnie pamiętała tą chwilę kiedy pierwszy raz zobaczyła Mariana. Był taki rozkoszny. Chodzili razem po restauracjach i do kina. Wprawdzie trochę niepokoiło ją, że Marian nie przykładał za bardzo uwagi do stroju, a w restauracjach jadał tylko proste i tłuste potrawy, no ale kto by się przejmował takimi drobiazgami ? Kochała Mariana naprawdę, czule i całą sobą. Nie potrafiła już funkcjonować bez niego. Musiała z nim rozmawiać codziennie i pragnęła aby spędzali ze sobą jak najwięcej czasu. No oczywiście miała pewne obawy, że Marian nie lubił za bardzo czytać książek, w telewizji głównie oglądał piłkę nożną ale to przecież chyba dobrze, że facet ma swoje pasje ? Co to za facet, który nie ogląda sportu ?

Continue reading →