Czy pies ma duszę ?

Czy pies ma duszę ?

Od razu powiem, że Frania vel Grubeł ma się dobrze ale w sobotę pożegnaliśmy wyjątkowo szczególnego psa. Dlatego też nie miałam weny na pisanie i rozważałam w ciszy prawo przemijania, jednocześnie ciesząc się obecnością swojego własnego, osobistego dogoterapeuty, który wczoraj zmusił mnie do sześciu spacerów, bo raz chciał dodatkowo powąchać kwiatki, a za kolejnym razem okazało się, że śliczna panna od tego wąchania po prostu zapomniała się załatwić. No ale tak jest jak jesteś z futrem na dobre i na złe i czasem nawet są chwile bardzo złe. No ale jednak jesteś… bo to jest miłość… prawdziwa i bezwarunkowa miłość.

Continue reading →

I znowu o mnie ;) czyli socjopatyczne wyzwanie….

I znowu o mnie ;) czyli socjopatyczne wyzwanie….

Socjopatka wyzwała mnie do tablicy … oczywiście dziękuję za wyróżnienie ale powiem od razu szczerze, że nie lubię łańcuszków. Pamiętam kiedyś czas kiedy trzeba było coś na kartce przepisywać, a jeszcze istniały jakieś groźby, że jak w 24 godziny czegoś tam nie zrobisz, to będziesz miał nieszczęście do końca życia. Ludzie w to wierzyli i umierali ze strachu… no i oczywiście natychmiast robili te łańcuszki. Było to sporo roboty, więc człowieka szlag trafiał jak dostał jeden i zaraz trafiał na następny.

Continue reading →

Nie kupuj – adoptuj !

Nie kupuj – adoptuj !

Uciekłam z miasta na cały weekend, wliczając w to piątek. Pojechałam na wystawę … psów oczywiście. No ale nie była to byle jaka wystawa ale wystawa adopcyjnych dogów niemieckich i psów w typie. To było coś niesamowitego. Banda miłośników dogów i psów wszelkich oraz ich cudowni podopieczni. Każdy z nich z jakąś mniej lub bardziej dramatyczną historią. Suka trzymana w budzie, która z dziurą w brzuchu została przeznaczona do uśpienia i tylko dzięki bandzie cudownych wariatów i pasjonatów została uleczona i teraz ma cudowny dom i żyje u boku wielorasowej suczki.

Continue reading →

Mieszkając potfforem…

Mieszkając potfforem…

Wiele osób jest ciekawych jak to jest dzielić życie z potfforem. No właśnie jak to jest ?  Jak poruszać się z koniem pośród ludzi ? Co skłania ludzi do przyjęcia pod swój dach takiego giganta ? Powiem Wam w sekrecie, że te piękne giganty są stworzeniami wyłącznie dla masochistów. Jednak gdy już raz poznasz czar tej rasy trudno Ci będzie kiedykolwiek to zapomnieć.

Continue reading →